سئو، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 درباره ی سئو ( بهینه سازی موتور جستجو )

سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتور جستجو پروسه ای است برای بهتر دیده شدن یک صفحه وب  در صفحه نمایش موتور های جستجو. این امر که نوعی از روش های بازاریابی موتور جستجو می باشد، باعث افزایش رتبه یک صفحه وب در موتور های جستجو می شود، به این معنی که هر چقدر جایگاه صفحه وب بالاتر و تعداد دفعات تکرار بیشتر باشد، به طبع تعداد بازدید کننده ها از طریق موتور های جستجو بیشتر می شود. در پایین به روش های بهینه سازی موتور جستجو می پردازیم:

تحلیل اولیه

بازاریابی اینترنتی به مانند دیگر روش های بازاریابی می ماند. به منظور نظارت بهتر بر پروسه سئو می بایست بدانید که از کجا شروع می کنید. همچنین این موضوع را در نظر داشته باشید که در قدم اول یک بازار گسترده در بیرون از فضای مجازی در انتظار شماست.

جستجو از طریق واژه های کلیدی

یکی از مهمترین جنبه های مبحث سئو می باشد. وقت گذاشتن روی این مبحث  بسیار مهم است و توصیه می شود. اگر بتوانید این موضوع را به خوبی انجام دهید مطمئن باشید می توانید بازار را برای مدت طولانی به دست بگیرید.

 دوره آموزشی سئو

تحلیل سایت های رقبا

دانستن این مطلب که رقبای شما مشغول چه کاری هستند بسیار ضروری است. اینجاست که شما می توانید استرتژی خود را پیاده کنید. ببینید چه کسانی در سایت های رقبا تبادل لینک دارند و آنها را در لیست همکاران خود قرار دهید. با قرار دادن این شرکت ها به سایت خود و تبادل لینک در سایت خود، شما مزایایی که توسط رقبای شما از طریق این لینک ها بدست می آمد را از بین می برید.

بهینه سازی در صفحه

جمله ی کلیشه ای “محتوا همه چیز است” را ممکن است شنیده باشید. موتورهای جستجو مطالب خاص و تک را دوست دارند. شما می بایست مقادیر مربوط به عنوان و توضیحات را با هم ترکیب کنید که این امر به این معنی است که شما در حال یک شروع خوب برای بهینه سازی صفحه وب خود هستید.

موتور جستجو و راهنمای ارسال مقاله

روشی بسیار ساده برای برگرداندن لینک های زیادی به سایت خودتان. در موتورهای جستجو سایت خود را ایجاد کنید که این باعث می شود تا آنها سایت شما را بازدید کنند و تمام صفحات شما را فهرست بندی کنند.

به روز کردن محتوا

اضافه کردن مطالب  مفید و با کیفیت روی اصول به برگشت موتورهای جستجو به سایت شما کمک عمده ای می کند. با این کار بازدید کننده های سایت شما وفاداری خود را نشان خواهند داد. اگر مطالبی روی اصول و با کیفیت منتشر کنید، مردم به دنبال مطالب جدید خواهند گشت و دوباره سایت شما را بازدید خواهند کرد. راحت ترین کار برای این کار ایجاد یک بلاگ یا بخش خبری در سایت است.

بازاریابی از طریق مقاله

یکی از جنبه های مؤثر مبحث سئو می باشد. ارسال مقالات به سایت های تخصصی مقاله مثل   EzineArticles دو مزیت اصلی دارد. اول اینکه این امکان را به شما می دهد تا لینکی بسازید که به سایت شما رجوع داده شود. دوم اینکه وقتی مقاله ها برای انتشار دوباره رایگان باشند، اگر مقاله شما توسط شخصی مورد استفاده قرار بگیرد به لینک اصلی شما که در مقاله شما وجود دارد نیاز دارند.

 دوره آموزشی سئو

link building هدایت شده

لینک ها عامل حیاتی برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو به شمار می آیند. اگرچه این به این معنی نیست که هر چه لینک بیشتر بسازید موفق تر خواهید شد. از ساختن از سایت هایی که نا مربوط هستند خودداری کنید چرا که مضر هستند تا اینکه سودمند باشند.

رسانه های اجتماعی

شکل های مختلفی از رسانه های اجتماعی وجود دارد. سایت هایی نظیر Facebook،Myspace و اخیرا Twitter. رسانه های اجتماعی به بالا بردن ترافیک سایت شما و قرار گرفتن در دید مخاطب کمک و همزمان اینکه ساخت لینک هایی  که برای موقعیت سایت در موتورهای جستجو حیاتی است کمک عمده ای می کنند.

رتبه بندی وب و گزارش های لینک

گزارش اینکه کجا برای واژه های کلیدی رتبه بندی می کنید و این که چه کسی لینکی به شما ارجاع می دهد به شما این اجازه را می دهد که از نزدیک کمپین خود را نظاره کنید. همچنین می توانید این گزارش ها را با رقبا مقایسه کنید تا ببینند که چطور بازاریابی اینترنتی را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
اخبار دوره های آموزشی
ترفندهای آموزشی